UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

SPRZĘT DLA SENIORÓW Z FUNDACJI WOŚP

SPRZĘT DLA SENIORÓW Z FUNDACJI WOŚP

W ubiegłym roku informowaliśmy o sprzęcie medycznym w jaki dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy doposażony został oddział noworodkowy żuromińskiego szpitala. Było to urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka z zastosowaniem kaniul nosowych. Do naszej placówki w ramach akcji zapoczątkowanej przez Jurka Owsiaka wsparcie trafia także w tym roku. Tym razem kierowane jest ono przede wszystkim do najstarszych pacjentów.

Dary, które właśnie do nas dotarły będą służyć podopiecznym Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, a są to następujące sprzęty medyczne:

  • łóżko sterowane elektronicznie z szafką i materacem – 10 sztuk;
  • materac przeciwodleżynowy – 3 sztuki;
  • aparat EKG – 1 sztuka;
  • wózek inwalidzki – 4 sztuki.

 

kolaz02102017
 

 

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym zajmującym się pielęgnacją i leczeniem osób przewlekle chorych nowy sprzęt będzie dużym udogodnieniem zarówno dla samych pacjentów, jak i personelu. Sprzęt od WOŚP poprawi komfort i bezpieczeństwo.

 

Pragniemy serdecznie podziękować zarówno Fundacji WOŚP, wolontariuszom jak                            i wszystkim darczyńcom, którzy co roku dzięki swojej hojności przyczyniają się do podnoszenia standardów opieki medycznej w Szpitalu Powiatowym w Żurominie. Chcemy również zapewnić, że będziemy czynić dalsze starania w pozyskiwaniu sprzętu na rzecz żuromińskiego szpitala, by rozwijał się w kierunku udzielania świadczeń zdrowotnych na jak najwyższym poziomie.

 

Wartość otrzymanego sprzętu można oszacować na ponad 100 000,00 zł.