UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Dzienny Dom Opieki Medycznej - trwałość projektu

naglowek-dziennych

 

DZIENNY DOM OPIEKI MEDYCZNEJ W ŻUROMINIE

 

SPZZOZ w Żurominie realizował projekt pod nazwą” Zaopiekuj się mną! SPZZOZ w Żurominie naprzeciw potrzebom osób niesamodzielnych, zwłaszcza w wieku 65+”, w ramach którego został utworzony Dzienny Dom Opieki Medycznej.

 

Świadczenia w okresie realizacji projektu, tj. od 01.12.2016r. do 31.05.2018r. były finansowane ze środków europejskich. Od 01.06.2018r. zgodnie z umową o dofinansowanie SPZZOZ ma możliwość udzielania świadczeń w ramach DDOM z prawem do pobierania opłat za udzielane świadczenia bez możliwości generowania dochodu.

 

Koszt osobodnia wynosi 100,00 zł. (opłata w formie zaliczki)

 

Udzielanie świadczeń rozpocznie się po zebraniu grupy minimum 10 osób

 

W ramach Dziennego Domu Opieki Medycznej, w warunkach pobytowych zbliżonych do domowych, można skorzystać z opieki lekarskiej, pielęgnacyjnej, opiekuńczej, psychologicznej, usług rehabilitacyjnych oraz innych wspomagających usług medycznych i edukacyjnych, wymaganych stanem zdrowia pacjenta. Osoby korzystające ze świadczeń będą przywożone i odwożone zorganizowanym przez szpital środkiem transportu oraz będą otrzymywać posiłki w trakcie dziennego pobytu.

 

Do DDOM przyjęte będą osoby bezpośrednio po przebytej hospitalizacji jak również osoby, które w okresie ostatnich 12 miesięcy korzystały ze świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia szpitalnego i w ocenie skali poziomu samodzielności Barthel muszą mieścić się w granicach 40-65 punktów oraz posiadać prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. W DDOM przebywać może od 10 do 14 osób maksymalnie po 8 godzin dziennie.

 

Skierowanie do DDOM  można uzyskać od lekarza POZ oraz w przypadku pacjentów po hospitalizacji lekarz udzielający świadczeń w szpitalu.

 

 

 

Zachęcamy do korzystania z usług Dziennego Domu Opieki Medycznej.

 

Szczegółowe informacje:

 

tel. 23/657-22-01 wew. 309 , email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Zgoda i zobowiązanie Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE